Budowa pawilonów handlowych i galerii

Projektowanie i budowa pawilonów i galerii handlowych

 

Generalny wykonawca budowlany Stacon oferuje budowę pawilonu handlowego z przeznaczeniem na obiekty użytkowe, przemysłowe, usługowe, wielobranżowe i inne. Posiadamy duże zaplecze techniczne, które umożliwia nam wdrażanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb i oczekiwań inwestora, tak aby gotowy obiekt handlowy (pawilon lub galeria) był funkcjonalny, ale też wykonany estetycznie, co przyciągnie przyszłych klientów. Budowa pawilonu handlowego, czy całej galerii handlowej we współpracy z firmą Stacon obejmuje kompleksowe usługi takie jak: projektowanie budynku handlowego, prace budowlane oraz ewentualne prace wykończeniowe.

Oferujemy zarówno tradycyjny projekt pawilonu handlowego, jak i nowoczesny pawilon handlowy lub galerię handlową, gdzie estetyka wykończenia elewacji oraz zastosowanie elementów dekoracyjnych z modnej stali, aluminium lub drewna mają kluczowy wpływ na zewnętrzny wygląd i prestiż projektu.

Budowa pawilonu handlowego – koszty

Koszt budowy pawilonu handlowo-usługowego zależy od wielu czynników takich jak: użyte materiały, charakterystyka obiektu (całoroczny pawilon handlowy lub sezonowy), powierzchnia pawilonu i zakres prac przeprowadzonych wewnątrz inwestycji np: poprowadzenie instalacji elektrycznej. Jest to indywidualna kwestia szczegółowo omawiana na etapie projektowania i kosztorysowania projektu pawilonu handlowego, jednak można przyjąć, że budowa pawilonu handlowego to minimum kilkaset tysięcy złotych, największe inwestycje to już koszt kilku milonów złotych.

Budowany przez Stacon obiekt handlowy typu pawilon lub galeria może pełnić rolę budynku handlowego, z wydzieloną strefą sali sprzedaży, stanowiskami kasowymi oraz odrębną częścią socjalno-biurową. Szkieletowa konstrukcja nośna może być wykonana  ze słupów żelbetowych opartych na stopach fundamentowych. Konstrukcja dachu zazwyczaj jest wykonywana ze stalowych dźwigarów kratowych opartych na słupach żelbetowych. Poszycie nośne dachu stanowi blacha trapezowa, na którą układana jest izolacja termiczna oraz przeciwwilgociowa. Ściany zewnętrzne budynku wykonuje się w formie obudowy z systemowych płyt warstwowych mocowanych do słupów żelbetowych jako głównej konstrukcji budynku. Materiały i technologia wykonana pawilonu handlowego jest uzależniona od preferencji i budżetu inwestora. W swojej wieloletniej działalności wykonywaliśmy zarówno proste pawilony handlowe, jak i rozbudowane galerie handlowe według międzynarodowych standardów.

Zapraszamy do kontaktu z nami, przedstawimy pełną ofertę firmy w zakresie projektowania i budowy komercyjnych pawilonów, galerii i innych obiektów handlowych.

Szukasz firmy, która wykona dla Ciebie pawilon handlowy?