Budowa i modernizacja stacji paliw

Budowa stacji paliw

 
Budowa stacji paliw powinna być przeprowadzona przez firmy posiadające doświadczenie i wiedzę w tej kwestii. Jest to projekt wymagający zaangażowania specjalistów w dziedzinie montażu zbiorników paliw wraz z osprzętem, zaprojektowania i postawienia wiaty, doprowadzenia i zainstalowania oświetlenia oraz wykonania podjazdów, nawierzchni i innych prac ziemnych. Pamiętając o tym generalny wykonawca budowlany 
402158_r2_940

Modernizacja stacji benzynowej

 

Właściciele stacji benzynowych, które powstałych w latach 80 i 90 zeszłego wieku mogą borykać się z ciągłym spadkiem sprzedaży, który może wynikać z posiadania przestarzałej stacji benzynowej. Poza budową nowych stacji od postaw proponujemy także modernizację stacji benzynowych. W przypadku modernizacji stacji paliw zakres usług może obejmować zaprojektowanie nowego wyglądu stacji, pylonów cenowych, przygotowanie kosztorysu inwestycji i ostatecznie działania modernizacyjne, które znacząco podniosą walory wizualne stacji jak i jej funkcjonalność.

 

Modernizacja stacji paliw według Stacon to

 

 • modernizacja lub wymiana zbiorników paliw i rurociągów,
 • zmiana dystrybutorów paliwa,
 • analiza systemów pomiarowych i bezpieczeństwa, zmiana systemów lub ich poprawa,
 • przebudowa sklepów przy stacjach benzynowych,
 • kompleksowy projektowanie i montaż systemów kanalizacyjnych, elektrycznych itp.,
 • pomoc w wyposażeniu stacji paliw i sklepu na stacji

 

… i wiele innych usług, które z przyjemnością przedstawimy Państwu na spotkaniu z nami.

Ile kosztuje budowa stacji benzynowej, jakie koszty należy ponieść na początku?

 

Budowa stacji benzynowej, zarówno pod własną marką jak i w ramach sieci franczyzowej to kosztowna inwestycja. Średni koszt budowy stacji paliw może wynosić od 2 do 3 milionów złotych, największe stacje benzynowe (w skład której może wejść budowa pawilonu o wielkości kilkuset metrów kwadratowych a także kilkanaście dystrybutorów paliwa, rozbudowana wiata i oświetlenie, myjnia, infrastruktura parkingowa i miejsca do wypoczynku na zewnątrz) to koszt nawet 6 milionów złotych. Koszty budowy i wyposażenia są ściśle powiązane z materiałami i sprzętem, który chcemy wykorzystać podczas budowy i późniejszego użytkowania.
Stacja benzynowa składa się zazwyczaj z elementów takich jak:
   1. Budynek stacji benzynowej
    Inna stosowana nazwa to pawilon stacji paliw. W pawilonie stacji znajduje się sala sprzedaży i kasy. Sala sprzedaży to miejsce, w którym prezentowane są produkty sprzedawane przez stację (sklepy przy stacjach benzynowych zaliczane są do kategorii Convenience store), w miejscu tym często jest także wytyczony fragment powierzchni do świadczenia usług gastronomicznych – BISTRO i miejsce, w którym znajduje się bankomat. W Bistro są miejsca siedzące a także cały sprzęt do przygotowywania potraw i ciepłych napojów. Dodatkowo stacja powinna być wyposażona w toalety dla klientów i personelu, chłodnie jeżeli jest część gastronomiczna, magazyny, pokoje socjalne i pomieszczenia biurowe.
   2. Wiata
    Wiata to zadaszenie nad dystrybutorami paliwa a czasami także nad pawilonem handlowym. Wiata chroni przed deszczem, słońcem a także pełni funkcję reklamową ponieważ na wiacie umieszczane są pylony z nazwą stacji i usługami komplementarnymi.
   3. Dystrybutory paliwa
    Inna nazwa dla dystrybutorów to odmierzacze paliw płynnych. Ceny dystrybutorów paliw są ściśle uzależnione od funkcjonalności odmierzaczy – na rynku funkcjonują odmierzacze jedno lub wieloproduktowe, jedno i dwustronne a także odmierzacze paliw ze zwiększoną prędkością nalewania. Przykłady firm produkujących dystrybutory paliw to GILBARCO i DRESSER WAYNE.
   4. Zbiorniki na paliwa płynne
    Podziemne lub naziemne zbiorniki na benzynę, ropę a także gaz. Poza zbiornikami, które mogą być niewidoczne, znajdują się na stacji również wszystkie niezbędne instalacje techniczne i bezpieczeństwa.
   5. Pylon cenowy
    Pylon cenowy to pierwszy element stacji benzynowej, na który uwagę zwracają klienci. Jest to zazwyczaj pionowy element reklamowy, na którym poza logiem stacji znajduje się informacja o aktualnych cenach paliw a także teksty informujące o godzinach otwarcia stacji i ikony symbolizujące dodatkowe usługi takie jak WC, MYJNIA, RESTAURACJA, PARKING czy ikony symbolizujące obsługiwane płatności np: VISA, MAESTRO. Ceny pylonów reklamowych zazwyczaj wynoszą od 40 do nawet 80 tyś zł. Poza pylonami na stacji benzynowej mogą znajdować się inne wielkogabarytowe reklamy a także dodatkowe elementy graficzne jak np. witacze, litery reklamowe – zarówno podświetlone jak i niepodświetlone oraz wiele innych elementów. Odpowiednie oznakowanie stacji benzynowej pozwala wyróżnić stację benzynową w świadomości kierowców.
   6. Miejsca parkingowe i ich otoczenie
    Na każdej stacji benzynowej powinno znaleźć się miejsce na parking, na którym klienci zaparkują swoje auto. Przy parkingu mogą znajdować się ławki i stoły – są to relatywnie tanie elementy wyposażenia, które wpływają na pozytywny odbiór stacji.
   7. Dodatkowe wyposażenie i myjnie
    Coraz częściej na stacjach paliw budowane są samoobsługowe myjnie a także myjnie automatyczne. Poza myjniami na parkinach przy stacjach można znaleźć odkurzacze i kompresory.

 

Stacon TiS Duszak Sp.J. to firma z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, budowie i przebudowie stacji paliw. Jako jeden z liderów rynku mamy możliwość przygotować kompletny kosztorys budowy stacji. Współpracujemy z dziesiątkami firm, które zajmują się wyposażaniem stacji benzynowych w meble, sprzęt techniczny i elektroniczny. Dzięki długoletniej współpracy ze światowymi producentami dystrybutorów paliw i innych firm z branży paliwowej jesteśmy w stanie zaoferować korzystne warunki zakupu poszczególnych elementów stacji benzynowej. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu przygotowania oferty.

Prognozowanie sprzedaży paliw

Specjalizujemy się w analizach i prognozach sprzedaży paliw przeprowadzanych od wielu lat przez ekspertów związanych z branżą petrochemiczną. Specjalnie dla Państwa oszacujemy sprzedaż paliwa na podstawie wielu czynników, dzięki temu będziecie Państwo mieli możliwość odpowiedniego przygotowania stacji, ilości dystrybutorów. Prognozowanie sprzedaży paliw pozwala także na opracowanie planu dostaw paliw płynnych i logistykę związaną z dostawami.

Na rynku paliwowym działamy od 30 lat, doradzaliśmy wielu klientom wchodzącym na ten rynek. Jako sprawdzony partner na rynku stacji paliw uczestniczyliśmy także w przygotowaniu licznych raportów branżowych.

Sprzedaż detaliczna towarów i usług

Specjalizujemy się w analizach i prognozach sprzedaży paliw przeprowadzanych od wielu lat przez ekspertów związanych z branżą petrochemiczną. Specjalnie dla Państwa oszacujemy sprzedaż paliwa na podstawie wielu czynników, dzięki temu będziecie Państwo mieli możliwość odpowiedniego przygotowania stacji, ilości dystrybutorów. Prognozowanie sprzedaży paliw pozwala także na opracowanie planu dostaw paliw płynnych i logistykę związaną z dostawami.

Na rynku paliwowym działamy od 30 lat, doradzaliśmy wielu klientom wchodzącym na ten rynek. Jako sprawdzony partner na rynku stacji paliw uczestniczyliśmy także w przygotowaniu licznych raportów branżowych.